SAMSUNSPOR SÜPER LİGE KİLİTLENMELİ!

 

Samsunspor bu şehrin en önemli markası diyoruz lakin bunun için gerekli koşulları sağlamak için ne yapıyoruz? Bir forma kampanyasına dahi istenilen ve beklenilen desteği sağlamakta zorlanıyoruz. Hayır hayır zorlanmaktan ziyade bir türlü gerekeni yapmıyoruz.
155 bin hedefin 20 bin oluyorsa bunu düşünmek gerekir. Taraftarlarımız son haftalarda devreye girmemiş olsaydı bugün başka şeylerde yazıyor olabilirdik. Şükür ki zaten baştan beri hedefimiz ligde kalmak olduğu için sonucu güçbela da olsa yerine getirmiş olduk.
Yönetim tartışılıyor olması da ayrıca düşündürücü ve bir o kadarda enterasan geliyor bana. Bazı şeyleri ya tam muhakeme etmeden ve belli bir hissiyatla yazıyor, çiziyor ve konuşuyoruz yada belli birileri istediği için oluyor tüm bunlar.
Yönetimin başa geldiği dönemleri çok çabuk unuttuk. Başkan Erkurt Tutu’nun yeniden görevi alması için oluşturulan kamuoyunu daha dün gibi hatırlarım. Geldikten sonra üst üste puan silme cezaları, Umar’ın kaçması sonrasında FİFA transfer yasağı ve bununla birlikte ekonomik sıkıntılarla boğuşmasıdır.
Elbette hataları vardır yönetimin. Teknik Direktör tercihleri, sezon başında bazı futbolcuların ikna edilmeksizin gönderilmesi ve devre arası yapılan transfer hataları. Ancak bu takımın ligde tutunmuş olmasında yönetimin ve başkanın başarısı sayılmaz mı? Pekala sayılır.
Sapla samanı karıştırmadan olaylara bakmayı yeğlerim. Samsunspor ortak paydasında herkesin söyleyecekleri vardır muhakkak. Lakin niyeti olanların ve taliplilerin belli bir kamuoyu oluşturarak ve insanları yıpratarak değilde projelerini ve programlarını ortaya koyarak sahaya inmeleri en doğrusu olanıdır.
Seneye Samsunspor mutlaka ama mutlaka Süper Lige oynayacak bir teknik heyet ve kadro tercihi ile başlamalı. Aslında Özköylü ile bunun için anlaşılmıştı ve devre arası alınan oyuncularda bunun için transfer edilmişti. Hazır bir kadro ve teknik direktör ile başlamayı umut ediyorduk. Lakin erken havlu atılması neticesinde tekrardan başa dönülmüş olması benim adıma da hayal kırıklığıdır.
Son günlerde karşılıklı oluşan polemiğe girmek istemiyorum. Bunun için yorumda yapmak ve taraf olmakta istemiyorum. Çünkü kimseye yararı olmayacak şu aşamada ama Samsunspor ismi büyük yara alacaktır.
Başkan Erkurt Tutu’dan beklentimiz ise biran evvel geçen yıllarda yapılan hataları tekrarlamadan hem teknik heyeti hemde futbolcuları transfer etmesidir. Çünkü lig başladığında “Takım hazır değil. Zamana ihtiyacımız var!” gibi mazeretleri duymak istemiyoruz.
Olayın mali kısmını bizler çok bilemeyiz. Çünkü bu piyasa gerçekten ilginç ve bir o kadarda abartılı rakamların olduğu bir piyasa. Samsunspor ismine yakışan isimlerin gelmesi en büyük temennimizdir. Başkanın açıklamalarında ki iyimser cümlelere inanarak, genel kurulda da güven tazeleyerek biran evvel gerekeni yapmalıdır.
Tüm şehir artık Süper Lige kilitlenmeli, taraftar zaten buna fazlasıyla hazır. Düşünün şampiyonluğa oynamış gibi son maçlarına çıkan bir takım taraftarı yeni stat da yeni sezon da daha neler yapmaz. Bunun için şehrin söz sahipleri de gerekeni mutlaka yapacaklardır. Buna inanıyorum.
Diğer taraftan bir kulübün ne kadar önemli olduğu Gaziantep Ticaret Odası Başkanı’nın Beşiktaş maçı sonrası yaptığı açıklamayı hatırlamak isterim; “Beşiktaş taraftarlarının şehirde yaptığı iki günlük harcama toplamı 18 Milyon TL!” Bilmem anlatabildim mi?