ŞANLIURFASPOR’A YAZIK OLUYOR!

Şanlıurfaspor zor günler yaşıyor. Ufak tefek desteklerle çıkıyorlar maça. Maç öncesi yayınlanan kulüp çalışanın videosu her şeyi anlatıyor. Yazacak çok bir şey yok bu konuda. Ne diyelim ki birçok köklü kulüpler gibi Şanlıurfaspor’a da yazık oluyor…

Şöyle bir düşündüm de İsmail Başkan ve Yüksel Bey gelmemiş olsaydı ne olurdu? Geçmişte türlü maddi sıkıntıları yaşayan bir kulüp olduğumuzu ne çabuk unuttuk? diyerek not düşüyorum sadece…

Samsunspor için geçen sezon atılan adımlar olmasaydı halimiz ne olurdu tahmin etmek çok zor değil.

Ertuğrul Hoca, bir maçlık cezası nedeniyle tribünde izledi maçı. Sarıyer maçıyla birlikte sahada olacak.

Maç için aslında çok diyecek bir şey yok. Goller biraz geç geldi diyebiliriz. Şanlıurfasporlu futbolcular ellerinden geleni sahada gösterdiler. Bu mücadeleden ötürü kendilerini tebrik ediyoruz. Kalecileri birçok gole de izin vermedi.

Net kaçan gollerin ardından gelen penaltı golüyle birlikte perde açılmış oldu. Penaltıyı kullanan Kubilay ile ilk golümüzü bulmuş olduk. Yine kaçırdığımız gollerin ardından ilk yarıyı tek golle bitirince muhtemel gelen uyarıyla ikinci yarı gelen gollerle fark açılmış oldu.

Bahattin’in iki golüyle birlikte Atabey ve Guido’nun da golleriyle maçı 5-0 kazanmış olduk.

Manisa Fk kazanmaya devam etti. Belki bir sürpriz olur mu diye bekledik ama onlar bizim gibi rakip seçmediler ve işlerini ciddiye alarak dolu dizgin devam ediyorlar. Dilerim ki bir yerde dur diyen olur.

Ertuğrul Hoca, bu takıma belli dokunuşlar yapacaktır. En önemlisi de futbolcuların seviye atlamalarına yardımcı olmaktır. Teknik kapasitesi buna müsait olan oyuncular bulunuyor.

Yine oyunun yönlendirilmesi ve temposu da buna eklenmelidir. Kendisinden beklentimiz haliyle büyük. Gerisi rakibin puan kaybetmesi ve ileri ki maçlarda alınacak sonuçlara kalacaktır.

İsmail Uyanık, yaptığı açıklamalarla Ertuğrul Hoca’yı da ziyaretiyle var olan dedikoduları da bertaraf etmiş oldu. Kendisine yakışanı yaptı. Bu tür açıklamalar ve eylemlere ihtiyaç var.

Gözler bir taraftan da Yüksel Bey’in pazartesi yapacağını duyurduğu basın toplantısına çevrildi. Dilerim kendisine has bir üslubu olan Yüksel Yıldırım, yapacağı açıklamalar kucaklayıcı ve kuşatıcı olur. Şuan en büyük ihtiyaç kuşkusuz ki bütünleştirici ve birleştirici üslup. İlla ki belli sorunlar, ortalıkta dolaşan asılsız iddialar ve hak etmediği tepkiler var. Lakin bunu sezon sonuna bırakmasını dilerim. Şimdilerde kulübün menfaati adına ve oluşan iyi hava adına kılıçları çekme değil kuşatma vaktidir.

Kazanan daima Samsunspor’umuz olsun…

BAHATTİN ŞOV!

Hekimoğlu Trabzon, bir işadamının da finansmanıyla bugünlere gelen takım hüviyetinde. Hedefleri play-off dan çıkmak. Bunun içinde takımlarında önemli isimler var ki bunların başında Taha Balcı geliyor.

Maç öncesi henüz imzalamış olmasa da Ertuğrul Sağlam ile anlaşılmış olması takıma nasıl yansıyacağı da merak ediliyordu. Çünkü gerçekten yoğun bir hafta geride kalmıştı. İsmail Başkan yoktu, teknik adam belli değildi. Mini bir kaos vardı ve çok zor maç bizleri bekliyordu.

Tüm bu olumsuz havayı cuma akşamı kendi twiter hesabından Ertuğrul Sağlam ile olan resmini ve el sıkışmasını paylaştığı twit ile dağıtmış oldu Yüksel Bey. Şimdiye kadar twitte ki en önemli ve güzel paylaşımıydı kuşkusuz.

İster istemez camiamızın iki önemli ismi İsmail Uyanık ve Ertuğrul Sağlam da yan yana gelmiş olsa daha güzel olurdu dedik. Öyle ya işte bazen iki güzellik bir arada olmuyor..

Bu maç hem rakibimiz olması hem de Manisa Fk’nın da yoluna kayıpsız devamıyla önemli ve anlamlı kılıyordu. Oynanan stat bu olmamalıydı ama şuan için sadece rakibe odaklanıp onu geçmenin yoluna bakılmalıydı. Öyle de oldu!

Yıllardır yer yer belirtiriz keşke bu liglerde biz değilde diğer ilimizin takımlar yer alsın. Onlar da olsun hatta daha da üst liglerde yer alsın. Gönül istiyor ama yıllar öncesine bir türlü dönülemiyor…

Maçın yayını da Rtük engeline takılmıştı. Bizlere ulaştıran Taraftarın Sesi ekibine teşekkür ediyoruz.

Maçın hemen başında Bahattin ile golü bulduktan sonra en azından üzerinde ki baskıyı atan futbolcularımız çok çok önemli bir skora da imza atmış oldular.

Birbirleriyle ilk kez bu şekilde uyumlu bir maçı da geride bırakmış olduk. Daha ilk yarı bittiğinde Bahattin’in golleriyle skoru 3-0 yaparak adeta şah ve mat’ı rakibe çekmiştik.

Elbette futbol ne olacağı kestirilemezdi ve bu bilinçle de oyun disiplininden kopmadan başlanan ikinci yarının başında Ferhat ile skoru 4’lemiş olduk.

Burada bir şeyi daha ifade etmek istiyorum. O da hep çift forvet ısrarım vardı baştan beri. İşte bunun nedeni de gördük sahada maç boyunca. Çünkü rakip defans tek forvetlerde her zaman rahat olur. Oysa sizin bir hedefiniz varsa sonucu bulacağınız oyuncular gole yakın ayaklardır.

Tamam tipik bir forvet değil Atabey ama İrfan Hoca’da zaten rakip defansı yıpratmak için pivot santrafor anlamında transfer ettik demişti Atabey için ve ilk kez bunun olabileceği bir durumu net olarak gördük.

Maçın disiplininden kopmadan ve rakibe de çok az şut imkanı vererek maçı tamamladık ki Nurullah’ın iki kritik kurtarışının da olduğunu belirtmek gerekir.

Maçın son dakikasında da Atabey sahneye çıktı ve skoru tayin eden golü atmış oldu. 5-0 gibi çok net bir skor ile Trabzon’dan dönmeyi başardı takımımız.

Recep Hoca’yı her ne kadar eleştirmiş olsak da kendisi bu zor zamanda önemli bir iş başardı. Hele de bu maç diğer maçlardan daha farklıydı. Ekibiyle birlikte teşekkürü fazlasıyla hak etti.

Artık Ertuğrul Sağlam takımı devralacak. Elbette rakibin kayıpsız devam etmesi ve bu psikolojiyi çok çok iyi bilen bir isim olarak takıma elinin değeceğini düşünüyorum. Maç öncesi futbolculara otelde yaptığı konuşmanın da çok önemli bir başlangıç olduğunu gördük. Tabi futbolcularım da şuan bir rüyada gibiler. Çünkü daha üst liglerde çalışmak istedikleri isim artık yanı başlarında. Dileriz ki sahada alınacak sonuçlar ve oyun da beklentinin üzerine çıksın.

Kim istemez zaten takımın şampiyonluk yaşayıp bu sezon bu ligden kurtulmayı. Herkesin bir hayali varsa o da Samsunspor’umuzun layık olduğu lig olan süper lige dönmesidir.

Başta İsmail Uyanık ki gönül isterdi bu mutluluğu takımının başında yaşasın. Maç sonunda yine tebessümüyle taraftarıyla olsun, basına açıklamalar yapsın…ama bazen istediğimiz gibi olmuyor arkadaşlar.

Yüksel Bey, takımı yüz üstü de bırakabilirdi. Ne sözleri verenleri gördü bu kulüp geçmişte. O zaman ne diyecektik. İsmail Başkan’ın basın toplantısında dediklerini unutmayalım ve birlikteliğe ihtiyaç olduğumuz zamanda daha da kenetlenelim. Şu bu değil bir tek Samsunspor var ortada. Buna hep beraber omuz verelim.

Divan kurulunun açıklamalarını da önemsiyorum. Zaten başkanın vedasının ardından yazdıklarımla da örtüşüyor çağrıları.

Manisa, Çorum’da yine kazandı. Varsın kazansın. Hep yazıyorum. Rakibin değil bizim ne yaptığımız önemlidir. Daha güzel günler göreceğimiz zamanlar yaşayalım ve tüm bu yatırımlar boşa gitmesin dileğiyle evine hoş geldin Ertuğrul Sağlam! Teşekkürler Yüksel Yıldırım…

Seni unutmayacağız BÜYÜK BAŞKAN İSMAİL UYANIK!

 

GELİŞİNLE SEVİNMİŞTİK, GİDİŞİNLE HÜZÜNLENDİK!

Elbette Başkan İsmail Uyanık’tan bahsediyorum. Aslında bahsetmek demekte bize yakışmaz. Çünkü konu olan İsmail Başkan olunca biraz durup düşünmek gerekir…

Oysa çok büyük bir heyecan çok büyük bir coşkuyla gelmişti. Tüm şehir arkasındaydı. Destek için kamuoyu yoklaması dahi yaptırdı. Şirketleşmeye İsmail Uyanık varsa diye atıldı herkes.

İsmail Uyanık Başkan olmasaydı belki yine olurdu ama bu denli büyük bir destekle olmazdı şirketleşme.

Yüksel Yıldırım ismiyle yaptığı ortaklığı anlattı. Bunu da kabullendirdi tüm şehre. Sonra ismin önüne eklenen Yılport yazısını da..

Çünkü İsmail Başkan vardı işin içinde.

İlginçtir bu şehir çok tez adam harcıyor diye sürekli belirtirim. Yine demiştim sanırım “Dileriz ki küstürmezler! Doğrusu bu kez gerekçe şehir değil gibi. Çünkü İsmail Başkan’a o her zaman bildiğimiz tepkili bir tavır yoktu. Ufak tefek olsada kayda değer değildi bunlar. Daha iç mesele gibi olay..

Başkan, sağduyuluydu her zaman. Dolduruşa gelmeden babacan tavrıyla yine o eskimeyen heyecanıyla izledi maçlarını. Kimseyi kırmadı maç öncesi ve sonrası. Yanına kim gelirse hep aynı tavrı sergiledi.

İşin Yüksel Yıldırım’a bakan yönü var muhakkak. Çünkü sürekli etkileşim halinde olduğu taraftarlarla yaşadığı diyaloglarda maksadını aşan sözler sarf etti. Tıpkı sezon başında bir yerel tv’ye verdiği röportajda olduğu gibi. Ya maksadını tam anlatamadığından yada üslubu böyle. Bana ilk seçenek daha mantıklı geliyor.

Neden mi? Halen sürekli gündem edilen özür meselinden saatler sonra maksadının tam anlaşılmadığını yazdı ama kimse onu görmedi. Hep ilk cümle ısıtılıp ısıtılıp gündem edildi ve  edilmeyede devam ediliyor. Demek ki sürekli bir yerler için çalışan belli kimseler var… diyesi geliyor insan.

Yüksel Bey aslında en başta ifade ettiği taraftarın isteğini, yaklaşımını ve maçlarla ilgili neler düşündüğünü merak ettiğini düşündüğü açtığı hesap maalesef ki kendi başına yönettiğinden ötürü bu işler başına geliyor. Keşke bu konuda deneyimli bir sosyal medyacı bulundurmuş olsaydı.

Aslında Başkan İsmail Uyanık, bu konuyu basın toplantısında dillendirmemiş ve bunu bırakma sebeplerinin içinde zikretmemiş olsaydı çok önemsemezdik. Çünkü öteden beri sanal alem için sürekli uyardı başkan gerek etrafındakileri gerekse futbolcuları.

Taraftar ikisine de aynı seviyede değil. Çünkü İsmail Başkan’ın bir ağırlığı var ve bir geçmişi var. Yüksel Bey her ne kadar geçmişte yönetimlerde yer almış olsa da kamuoyu onu yeni yeni tanıyor ve biliyor.

Samsunspor tarihi, mazisi ve yaşadığı süreçlerle olması gereken ligde değil. Bunu aşmak için geldi Başkan. Bir rüyayı gerçekleştirmek için. Geçen sezon yaşanan kırılma bu sezonda gelmeyen liderlikle artçı sarsıntılar gibi sürekli yokladı kulübü.

Düşünün ki namağlupsunuz ama lider değilsiniz. Takım kalite olarak iyi ama futbol anlamında beklentinin altında. İşte tüm bunlar sürekli bir tedirginlik içinde bıraktı hepimizi.

Son yazımda da vardı takım içinde ki sıkıntılar var diye. Oysa Başkan yine kimseyi suçlamadı yine futbolcuları basına taraftara yem etmedi. Kalitelerinden ve insanlıklarından bahsetti hep. Oysa savundukları o futbolcular keşke başkanın yanında olduklarını, sağa sola el kol işareti yapacaklarına sahada hünerlerini gösterip bugünleri bizlere yaşatmasaydılar.

İşin özeti her nasıl olduysa oldu ve Başkan İsmail Uyanık bıraktı. Bırakmaya zorlandı. Bu saatten sonra olacakları takip edip takımın başarısı için uğraşmaktan başka çıkar yol yok. Sağduyu herkese lazım. Zaten kendisi de yine aynı olgunlukla buna değindi.

Elbette sahipsizlik yok. Ancak belirsizlik ortamlarının da giderilmesi gerekiyor.

Öncelikle de teknik direktörlük için. Şurada kaldı sayılı gün. Malum Tff cezası var bir de bu işin ucunda. Yine haberler dönmeye başladı sosyal medyada, Ertuğrul Sağlam geliyor diye. Başkan da ufaktan çıtlattı basın toplantısında. Zaten birkaç güne herşey belli olacak.

Seni unutmamıştık başkan, yine unutmayacağız. Dileriz ki kazanan Samsunspor olsun. Ancak sürekli didişmelerle, sürekli birilerinin harcanmasıyla da olacak gibi değil ya..Her neyse biz yine Samsunspor demeye devam edeceğiz.

REHAVET!

Güzel bir gün. Maç oynanmaya elverişli bir havada. Saha zemini çok mükemmel olmasada yine de iyi sayılır seviyede.

Taraftar işini gücünü bırakmış takımının yanında. Hep yazıyoruz bir çok süper lig takımında dahi bu kadar taraftar yok ama biz yine de yeterince ilgi görmediği bir maç oldu yazalım. Çünkü kimse böylesi bir zorlanmayı beklemiyordu takımdan.

Her zaman bilinçli bir taraftara sahibiz diye övünüyoruz. 10 Kasım duyarlılığı ile bir kez daha kendisini gösterdi. Günlerdir sosyal medyadan duyurulan dakikalar 9:05 de saygı duruşu yapılacak hassasiyetine sahada ki futbolcularda eşlik etti ve ortaya muhteşem bir görüntü çıktı. Saygıyla ve rahmetle anıyoruz Ulu Önder Atatürk’ü…

Herkesin dilinde genç takım, çok eksikleri var, Sarıyer maçında 4 kırmızı kart gördü biz bu takım karşısında averaj yapmalıyız… gibi söylemler gırla gitti. Bunları biz okuyoruz da onlar da okuyor haliyle. Bir de Samsunspor gibi bir takımla oynayacaklar ya haliyle önlerine gelmiş bu fırsatı iyi değerlendirecekler. Haklılar!

Ya biz ne yapacağız? Nasıl olsa çantada keklik bir rakip. Biz bu maçı elimizi kolumuzu sallaya sallaya alırız!

İşte bu mantıkla çıktık sahaya. Birkaç futbolcu üstün çabaları vardı. Bir de ilginç olan bir şey var ki haftalardır yazmaktan yorulduğum çift forvet meselesi. Yahu Recep Hocam, siz bari anlayın bu takım şampiyonluk oynuyor fark bekliyoruz ama tek forvet çıkıyoruz sahaya. El insaf!

Kenarda oturan Atabey ve Ahmethan! Hani bu iki isim gole yönelik pivot santrafordu. Hani bunlar ligi forse edecekti. Neden yedek? Soruyorum şimdi Abdülkadir neden takım dışında. Tamam anlaşmadı başka takımla, bari kullanalım neden denilmedi? Ya da iyi bir hazırlık dönemini geçiren Muhammet Beşir neden gönderildi? Gittiği takımda yedek. Tabi adam küstü futbola yeminle…

İlk yarının hemen başında rakip hiçte korkak oynamayacağını gösterdi. Aslında oyunun belli bölümlerinde çokta iyi geldiler. Etkili oldukları zaman oldu. İlk tehlikeli atakları onlar yaptı. Cesur oynadılar. Oynamaları gerektiği gibi oynadılar.

Bahattin ile iki net pozisyon bulduk. İlkinde Kubilay’ın enfes pası vardı karşı karşıya değerlendiremedi ve kaleci açıyı kapatınca müthiş bir kurtarışa imza attı. İkincisinde de Gökhan Meral iyi ortasında boş kale yerine auta attığı pozisyonda o da bizlerde şok olduk. Nasıl kaçardı böyle bir gol?

İkinci yarının başında biraz tempoyu artırdık. Artık işi şansa bırakmanın anlamı yoktu. Caner’in enfes pasında bu sefer Bahattin affetmedi ve takımı öne geçiren golü atmayı başardı.

Golden sonra daha iştahlı daha ileride oynayan bir takım beklerken, tempoyu düşüren topu rakibe veren bir takım görüntüsüne büründük. Bundan belki de haftalardır kalemizde gol görmemenin rehaveti de vardı.

Futbol rehavet kabul etmezi yaşadık bir kez daha. Topu daha iştahlı olan rakip oyunu zorlamaya başladı. Yarı alanımıza daha çok gelmeye çalıştırlar. Golden birkaç dakika evvel rehavet uyarısı yazmıştım. Bunun cezasını önce penaltı ile sonrada kalemizde golle gördük.

Bu affedilir bir şey değil. Taraftar bunu affetmez. Affetmedi de..Ama yine de futbolcular için kalan zaman yeterliydi. Buna rağmen mutlak gole yaklaşan bir Hacettepe vardı. Öne geçme fırsatını buldular ancak Yağız bundan faydalamadı.

Tempoyu artırıp goller aramaya başladık. Nihayet yine Caner’in ortası vardı öncesinde, kaleci boşa çıkınca Kubilay topu ağlara gönderince adeta takımını da ipten almış oldu.

Haftalardır bir sıkıntı vardı. Bu takımın içinde yaşanan her neyse Buz bundan gitti. Yine teknik adam konusunda anlaşılamaması bu takımın içinde ki sıkıntıların bir şekilde artmasına sebep oldu. Çözüm disiplinli tatlı sert bir teknik adam.

Yücel Hoca söylemleri vardı. Bu durumda olacak gibi değil. Belki yeniden Kalpar dönemi başlar mı? Neden olmasın.

Ancak kim olursa olsun bu takımın mutlaka ama mutlaka iyi bir birlikteliğe ve iyi bir teknik direktör havasına ihtiyaç var.

Kubilay’ın hareketi kime, Yalçın kime el kol sallıyor….anlamak zor bunları. Dilerim mantıklı bir açıklamaları vardır. Hoş görüntü değil bunlar.

Herkes işini yapacak ama sahaya bir kişi karışacak…

ÖNEMLİ OLAN GALİP GELMEKTİ!

Stadyumu görünce yıllar öncesine bir nostalji yapıyorsunuz. Zonguldakspor olarak yıllardır liglerde mücadele ettikten sonra ekonomik nedenlerle yerini alan Zonguldak Kömürspor ilden de kabul görmüş ve taraftar desteğini de arkasına almayı başarmış gözüküyor. Biz yine de hey gidi Zonguldakspor hey diyelim.

Saha zemini oldukça sıkıntılıydı. O kadar ki bir ara rakip futbolcu korner atacakken orada bulanan kapaktan ötürü sakatlık geçirdi. Şükür ki ucuz atlattı.

Taraftarımız kendisine ayrılan yeri yine doldurmayı başardı. Bunun için futbolcular ne kadar minnet duysa azdır. Onları yalnız bırakmayan taraftar desteğine sahipler.

Bahattin’in yedek kalması dışında sürpriz yoktu. Samet formsuzluğu ile yedeklerde dahi yoktu. Yine Samet Hakan’ın 18 kişilik kadroda olmaması da bir başka ilginç karardı. Son haftalarda kadroda yerini alan Ramazan yedek başladı. Yine Gökhan Meral formayı kupa maçından sonra bu maçta da almayı başardı.

Kupa maçının moraliyle çıkılan maçta beklenenin aksine kontrollü başladık. Muhtemel ki saha zeminine alışmak içinde temkinli hareket etmiş olabilir futbolcularımız.

Zaman ilerledikçe bu ürkekliği atıp pozisyon aramaya başladık. Guido ile de gole yaklaşan taraf olduk. Zaman zaman orta alan mücadelesinde dönen maçta, ilerdi de basarak kaptığımız toplarla etkili olmaya çalıştık.

Guido’nun pozisyonundan daha net pozisyonu rakip buldu. Bu anlarda Nurullah açıyı iyi kapatarak mutlak golü önlemiş oldu.

Çok daha fazlasını bekliyoruz bekli sahadaki oyunculardan. Hani ileride çoğalmak, yardımlaşmayı artırmak gerekli diye yazıyoruz…Lakin gerçekten enteresan olan taraf bu. Takım birlikte değilde kopuk kopuk bir oyun anlayışı var sahada.

Tempoyu artırdığımızda pozisyon üretiyoruz. Elbette bunu 90 dakika boyunca her dakikası olmaz. Ancak bunu oyunun belli bölümlerine yaymak gerekiyor. Ne yazık ki çok az görüyoruz bunları. Yetersiz kalıyor kısacası.

İlk yarıda ki en önemli pozisyonumuzu Gökhan Alsan ile yakaladık. Oğuz’un ortasına Gökhan Alsan iyi vuramayınca mutlak golden olduk.

Rakip ise daha çok kontra atak düşüncesindeydi. Aslında iyi futbolcuları da var kadroda. Lakin onların da top yapma ve topu rakip alanda tutma sıkıntısı var. Gol vuruşlarında ki problemleri skorda etkisi oldu.

Golsüz biten ilk yarından sonra ikinci yarı biraz olsun hareketlenir olduk. Atabey yerini Ahmethan’a bıraktı. Yine o beklediğim çift santrafor yada forvet deyin değişmez. Neticede bu takımın gole yakın iki ismi olmalı sahada.

Çünkü rakip defansın işini kolaylaştırıyoruz. Onları rahatsız eden kaç kişi vardı sahada? Oldukça rahat bir maç çıkarıyorlar. Hataya zorlayan etkenler olmalı. Kenar yönetim Bahattin’i oyuna alınca daha ilk dakikadan kendisini gösterdi.

Kendi sahamızda yapılan baskı sonucunda Guido’nun uzun topuna iyi hareketlenen Bahattin ilk topla buluşmasında topu ağlara gönderdi. Gerçi gol biraz tartışmalıydı. Yardımcı hakemden başkası o topun durumunu net görmesi mümkün değil. Çünkü çekimlerde çizgi kameraları bulunmuyor.

Öne geçmenin verdiği moralle skoru korumak önemliydi. Daha ofansif oynayabilirdik. Buna rağmen rakibe çok fazla da pozisyon vermemek önemliydi. Baskı kurmaya çalıştılar ancak buna müsaade etmedik.

Yine son dakikalarda farkı artıracak pozisyonlar bulduk. Bunları değerlendirmedik. Bahattin’in penaltı golüyle de maçı 2 farklı kazanmış olduk. Penaltı öncesi de Bahattin net ofsayttı. Hep hakemlerden canı yanan olarak bu maçın da tartışmalı kararları olmasını istemezdik. Bunu belirtmeden geçmek istemedim doğrusu.

Bahattin sonradan oyuna girerek hem skora hem de oyuna katkı yaparak günün yıldızı oldu. Kısa sürede kaçırdığı gollerle attığı gol ve yaptırdığı penaltı sonrası golüyle Bahattin’in günüydü diyebiliriz.

Recep Hoca emanet dönemini iyi değerlendirdi. Hem kupa maçında hem de bu maçta gösterdiği performansla kendisine olan güveni boşa çıkartmadı.

Hakem bence tartışmalı kararlara imza attı. Ancak rakibe nasıl kırmızı kart çıkmadığını da tartışmak gerekir. Oldukça sert oynadılar. Guido zaten tempolu çıkıyordu oyundan. Ancak buna rağmen onu tartakladı rakip oyuncular. Yine oyunun belli bölümlerinde aşırı sertlikler vardı oyuncularımıza.

Sahada her ne kadar oyun anlamında mutlu değilsek de skor anlamında oldukça mutluyuz. Çünkü bizden önde olan rakibimizin kazandığı bir günü kayıpsız geçmek önemliydi. Kaldı ki Zonguldak Kömürspor’un da fena bir kadrosu yok. Neticede play-off iddiasında olan bir takım.

Tüm takımı aldıkları sonuçtan dolayı tebrik ediyorum. Gelecek teknik adam içinde önemli rakibi yenerek bir anlamda futbolcular bize güvenin demiş oldu. Dilerim ki uzun bir seri yakalarız. Çünkü her puanın değil, artık her galibiyetin önemi olan bir lig serüveni yaşıyoruz.