HAKEM KARARLARI CANIMIZI YAKTI!

Taraftarın yoğun ilgisi ve muhteşem desteğiyle başladık maça. Maç boyunca da inanılmaz desteklerine devam ettiler. Tıpkı Yüksel Yıldırım’ın istediği, İsmail Uyanık’ın beklediği gibi. Yani taraftar üstlerine düşeni yaptı.

Sarıyer takımını yabana atamayız. Serdar Hoca, Bayrampaşa mağlubiyetini bu maçı düşündükleri için kaybettiklerini söyledi. O maçı kaybedince kendileri içinde bu maç tutunma maçıydı. Şimdi playoff düşündüklerini belirtti.

Bizim düşüncemizde lider Keçiörengücü’nün ensesinde olup onu rahatsız edip puan kaybını beklemekti. Tabi maçları kazanmak şartıyla olacaktı tüm bu planlar.

Sakat ve cezalıların yanında performans düşükülüğü nedeniyle bir hayli revizyonlu bir on birle çıktık sahaya. Bahattin tek forvet başladı. Samet ve İshak haftalar sonra on bire döndü.

Maça da baskılı ve istekli başladık. Özellikle rakip alanda baskı yapıp kaptığımız toplarla pozisyon üretme fikri de tutmuştu.

Orta alandan ve kanatlardan bir hayli rakip alanda göründük. Gole yakın olduğumuz anlar oldu Samet ve Bahattin ile.

İlyas son derece istekliydi. Güzel işlerde yapıyordu. Bizim penaltı bekliğimiz pozisyon sonrası sakatlandı ve yerini Onur’a bıraktı.

Baskımız sonuç getirdi ve Samet defansın hatalı pasında araya girdi. Attığı uzaktan şutta top kalecinin de uzak köşesine gidince takımımızı öne geçirdi.

Rakibe pozisyon dahi vermediğimiz bir ilk yarıda geride kalmıştı. Rakip daha çok kontra atakla çıkmak istedi bu yarıda. Yaptığımız hem koşularla hem de ara atılan toplara zamanında müdahelelerle buna izin vermedik.

İkinci yarıya da istekli başladık. Rakip bu yarıda biraz daha rahat geldi. Buna müsaade ettiğimiz anlarda da pozisyon verdik. Nitekim buldukları üç pozisyon vardı ve biri gol oldu. Bunlardan biri dikten dönmüştü. Bize bir uyarı gibiydi aslında. Son dakikalarda attıkları golle beraberliği buldular.

Bu yarı da gole yaklaştığımız çok anlar oldu. Ancak final paslarında olsun son vuruşlarda olsun istediğimizi yapamadık. Samet’in çok net kafa vuruşu vardı. Enes’in içeriye girip attığı şutu kaleci iyi kurtardı.

Gelmeyen ikinci gol bizimde stresimizi artırdı. Maalesef ilk maçta ki gibi yine Sarıyer son dakika golüyle maçta dengeyi sağladı.

Bu yarıda futbolcularımızın mücadeleside iyidi. Pozisyonlarda ürettik, rakibe de baskı yaptık. Ancak bir anlık pozisyon akışına müdahale edemedik. Enes’in kaptırdığı topla başlayan atağı bir türlü durduramadık.

Tabi hakemin yanlış kararları maçın gidişatını da skorunu da etkiledi. Günün başarılı isimlerinden Bahattin’in net düşürülmesini görmezlikten geldi. İkinci yarının başında ki bu pozisyonda eğer penaltıyı verseydi rakibinde gardı düşecekti.

Hakemlerden yana bir türlü şansımız tutmadı. Sezon başından beri çok maçta canımızı yaktılar. İyi olduğumuz ve avantajı lehimize sağlayacağımız kritik maçlarda hep devreye girdiler. Bu maçta da verilmeyen penaltılarla gösterdiği kartlarla çok kötü bir maçı geride bıraktılar.

Yine Aytaç’ın kafasıyla indirdiği topu rakip defans oyuncusu eliyle yumuşattı ve kendisine avantaj sağlamış oldu. İlk yarı da İlyas düşürülmüştü. Diğeri de Ramazan’ın ortası rakip defansın koluyla kornere çıkmıştı.

Yine ilk dakikalarda rakip oyuncu Behlül adeta Samet’e saldırdı ama sarı kartla geçiştirdi. Yine bir pozisyonda atağımızı koluyla engeleyen oyuncuyu görmezlikten geldi hakemler.

Gördüğünüz gibi epey yer tuttu hakemler. Hani ne olacak demeyin bu yeni değil. Sezon başından beri böyle. Bizim aleyhimize çok kolay düdük çalarken, futbolcularımızın tekme tokat indirilmesinde ancak faul çalıyorlar. Üzücü ama gerçek sezon başından beri inanılmaz puanlar kaybettik hakemlerin yüzünden. Geçen sezonu unutamadık ve yine kritik hakem hataları puan kayıplarımızda etkendi.

Bundan sonra artık kalan maçları alıp diğer rakiplerin skorlarına bakacağız. Büyük ihtimal playoff oynayacağız. İşin garip tarafı rakibimiz olanlarla maçlarımızı biri hariç kazanamadık. Ancak her maçın havası farklı. Her şey tam bitmiş değil.

Futbolcularımızın sadece işi biraz daha uzattıklarını düşünelim. Olur ya onlar biraz daha mücadele güçlerini artırırlar, daha iyi oynarlar belki o zaman daha kolay maç kazanırız. Ümit ediyoruz tabi. Çünkü takım olma yolunda ilerliyoruz nasıl olsa.

Üzgünüz, bizden daha üzgün olan başta Başkanımız var. Elbette yönetim, teknik heyet ve futbolcular. Öyle ya bazı futbolcular bizden daha fazla istemez kimse demişti! Haydi taraftardan daha fazla istediklerini göstersinler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir