LİDERLİK TAÇLANDI!

Manisa FK, ile oynanacak maç sezonun maçı olarak bakılan bir maçtı. Cihat Hoca’nın ilk iç saha maçıydı. Onların bir anlamda olmazsa olmaz maçlarından biriydi. Çünkü psikolojik üstünlüğü de yeni hocalarıyla ele geçirmek istiyorlardı.

Yağan yağmura rağmen tribünler doldu. Az sayıda ayrılan taraftarımıza ayrılan yer zaten dolmaması imkansız olurdu. Trt’nin maçı yayınlaması dahi yağmurlu havaya rağmen ilgiyi azaltmamıştı.

Yüksel Bey’in bu maçta mutlaka yerini alması gerektiğine dair düşüncemi belirtmiştim. Tüm imkanlarını zorlayarak maça yetişti. Son derece yerinde bir hamleydi. İnanın bunların önemi çok hele de bu tür kritik maçlarda.

Verdiği röportajda da hem prim olayına hem de maç öncesi bazı yerlerden yazdırıldığı belli olan kulüp üyeliğiyle ilgili haklı sitemini dile getirdi.

Saha zemini su birikintileriyle dolu olunca iki takımı da olumsuz etkiledi. Buna rağmen iyi bir mücadele olacağını daha ilk dakikalardan görmüş olduk.

Ertuğrul Hoca yine farklı bir 11 ile çıktı sahaya. Burak 11 de yerini alırken, İbrahim Halil’i kenarda tuttu. Sakat ve cezalılardan dolayı da Ercan sol bekte görev yaptı. İkinci yarıda görevini Erkam’a bıraktı.

Belki de maçın kırılma anı yaşandı 24. dakika içinde. Manisa’nın iki topu üst üste direkten döndü. Dönen topta ise gole yaklaşan taraf olduk. Bahattin’in ortasına Gökhan Alsan’ın kafası kalecinin kontrolünde kornere gitti.

Maçın tempo kazanamamasında elbette suyun büyük etkisi vardı. Çünkü gerçekten bizim ataklarımızda da suya takılmalar çok oldu. Bulduğum geniş alanlar da takılıp kaldık. Topu yerden oynamayı seven iki takımı da oldukça etkiledi.

Saha zemini böyle olunca duran topların ve uzaktan şutlarında önemi artıyor. Burada önemli olanı da en az hata yapanın önde olacağıydı. İki teknik kapasitesi yüksek takımın mücadelesinde ön plana çıkan da fiziki kabiliyeti oldu.

İkinci yarıya iki takımda yine istekli başladı. İlk tehlikeli ataklarda rakipten geldi. Oyunu rakip alana yığdığımız anlarda tehlike oluyorduk. Bunun içinde orta alanda çoğalıp topu rakip alana hızlı atmamız gerekiyordu. Serdar’ın şutunu Nurullah’ın uzanışı gerçekten görülmeye değerdi.

Burak tam olarak özelliğini göstermesini beklediğimiz maçlardan biriydi. Dakikalar daha 55’den yeni çıkarken gelen gol ile büyük bir avantaj sağladık. Burak’ın gelen ortaya şık vuruşu direkten dönse de rakip defanstan top ağlarla buluştu.

Oyunu artık domine eden taraf bizdik. Tam istediğimiz gibi rakip alanda boşluklar bulmaya başladık. Burak işte tam da bu dediğimiz şekilde ilk golünü atarak farkı ikiye çıkarttık.

Rakibin oyuna tutunma çabaları ve psikolojik olarak da geriye düşünce bu sefer Bahattin ile 3. golü bulduk ve rakibe şahı çekip mat yapmış olduk.

Sonrasında gelen golleri de onlar için sadece beyhude bir uğraş olacaktı.

Maçın içinde özellikle ayakta kalanın üstün olacağı bir durum vardı. Çünkü üçüncü rakip olan su birikintileri buna en büyük etkendi. Özellikle futbolcularımızın mücadele gücü ve istekleri oldukça memnuniyet vericiydi.

Yine defans bloğumuzun yerinde hamleleri vardı. Bu maçta yine Gökhan Alsan’ın çabası da önemliydi. Guido’nun ilk golde ki ortası, ikinci ve üçüncü gollerde atağı başlatması ile maça damga vuran isim oldu. Hatalar olsa da birinin hatasını diğeri telafi etti.

Hakem Zorbay Küçük’ün atanmasının nimetlerini gördük. Çünkü özellikle bir kaç pozisyonda hemen elini kaldıran rakip oyunculara hiç taviz vermedi. Bana göre tek eleştirilecek kararı ilk dakikalarda Guido’ya gösterdiği sarı karttı. Bunun dışında gayet güzel bir maçı yönetti. Kendisini tebrik ediyorum.

Maç maç gidiyoruz. Kazanmış olsak da daha hiç bir şey bitmeyecek demiştim önceki yazımda. Yine aynı yerdeyim. Çünkü daha önemli 11 maçımız var. Rakiplerin bize karşı ne derece oynadıkları ve bilendikleri ortada. Bunun için aynı ciddiyetle devam etmeliyiz.

Elbette çok önemli bir avantaj sağlamış olduk. Öyle böyle değil yani. Zaten Ertuğrul Hoca bu uyarıyı da basın toplantısında sıcağı sıcağına dile getirdi. Haklı olarak. Rehavete giremeyiz.

Çarşamba günü Amed ve sonrasında da Kırklarelispor maçıyla bu galibiyetleri taçlandırmalıyız.

Tüm oyuncularımıza gösterdikleri bu üstün mücadeleden ötürü teşekkür bir borç bilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir