BERABERLİKLE BAŞLADIK!

Altay, kadrosunu yenilemiş ve hedefini de Süper Lig olarak belirlemiş olarak sezona hazırlandı. Bunun içinde takımı adeta yeniledi. Hocası da tanıdık bir isim olan Yücel İldiz.

Takım içinde tanıdık isimler de vardı. Lokman ve Yılmaz bunların en bilindikleri. Yine etkili Paixao gibi etkili golcüleri vardı. Takım olma konusunda zamana ihtiyaçları olduğu oldukça belliydi.

Bizim ise uzun zaman süre içinde ki 5 aya varan bir süre de sadece iki maç yapma handikapı maçın genelinde belli oldu. Hazırlık maçlarında ki galibiyeti bu maça taşıyabilmiş olsak büyük bir iş yapmış olacaktık.

Rakibe göre daha oturmuş bir takım hüviyetimiz vardı. Ancak bunu yeterince kullanamadık. Kullanacak o poziyonları da ürettiğimiz söylenemez.

Gyasi’nin sakatlığına sığınmak doğru olmayacak herhalde. İlk yarıda iki takımda dengeli başlamış olmasına rağmen ilk şut rakipten geldi ve Nurullah geceye de damga vurmaya başlamış oldu.

İlerleyen dakikalarda topun zaman zaman bizde olduğu zamanlarda atak görünmüş olsakta Altay’ın daha çok ciddi pozisyonları vardı. İlk yarı da gole yakın olduğumuz bir pozisyon da Burak’ın kaleciyi aşamadı.

Buna karşılık Ziya ve Paixao ile gole yaklaşan taraf oldular. Biz ise Ahmethan’ın çabasına rağmen istediğimiz o net gol pozisyonlarını üretedemedik.

Boli defansta güven verdi. Plumain ise iki kanatta da çok çalıştı girdi çıktı, ileri geri oynadı ama hani o daha hazırım görüntüsünde değildi. İstediği o boş alanları bulamadı. Bir iki pozisyonda da ıskalamamış olsa belki skora etki edebilirdi.

İkinci yarıya oldukça etkili başlayan Altay daha ilk saniyelerde gole yaklaştı. Nurullah iyi yer tuttu ve mutlak gole izin vermedi. Yine belki de maçın en değerli kurtarışını yaptı ve takımının yenik duruma düşmesini engelledi Putsila’nın çaprazda ki vuruşunda.

İkinci yarı oyuna girenlerden de beklenilen o kreatif özelliklerden uzaktılar. Beklediğimiz özellikleri yoktu sahada. Bir nevi de beraberliğe razı olma görüntümüz vardı. Defans bloğumuz ile skoru tuttuk ama hücum hattını besleyecek olan kanatlar ve orta alanımız yetersiz kaldı.

Forvet hattına ve orta alana takviye ile daha da kuvvetlendirmemiz gerekiyor takımı. Gol yollarında ki kısırlık değil sadece oraya topu taşımada bu maçta eksiklikler var. Kadrodan çıkar mı? artık bunu da gelecek maçlarda göreceğiz.

Klasik oldu artık atan ile tutanın iyi olacak. Şükür ki tunamızda sıkıntı yok. Nurullah skoru tutan ve bir puanı hanemize yazdıran isim oldu. Pozisyon öyle aman aman vermedik ama yine de kale önümüzde iki net şut ile Nurullah’ın kendisini gösterdiği bir maça tanıklık ettik.

Haftaya bir başka önemli rakip olan Ümraniyespor ile oynayacağız. İlk haftaya galibiyetle başlamış olan rakibimize karşı ortaya koyacağımız oyun ile dileriz sahamızda ki ilk maçımızı da galibiyetle bitiririz.

Burada şunu da belirtmek gerekir ki oyun ve mücadele anlamında artık bambaşka bir ligdeyiz. Artık uzun soluklu bu sezon da ki hele de en güçlü yönümüz olan taraftarımızda da yoksun olarak takımımızın işinin hiçte kolay olmayacağını söylemek gerekiyor. Bizler inanıyoruz ki bunun da üstesinden geleceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir