2 PUAN DİREKLERE TAKILDI!

Kupayı saymıyorum ama ligde son haftalarda iyi mücadele ediyoruz. Altınordu da gençlerle farklı bir serüven peşinde ligde. Kaliteli ayakları olduğu muhakkak.

Ahmet İlhan ile de onlara sahada katkı yapacak oyuncuları da bulundurarak biraz daha ayakta kalmalarını sağlıyor Hüseyin Hoca.

Maçın başından itibaren büyük bir üstünlükle oynadık. İlk yarıda ki sıkıntılı oyunu bu maçta aştık. Ancak bu sefer de direklere takıldık. Nadir’in iki şutu Burak’ın da bir şutu direğe takıldı.

Adeta Altınordu kalesini ablukaya almayı başardık. Dikten dönen şutların dışında Guido ile mutlak gole yaklaştık. Nadir maçın yıldızı olabilecekken direkler izin vermedi ofsayt engel oldu. İyi mücadele etti Nadir bu maçta.

İkinci yarıya biraz durgun başladık. Belki de taktik icabıydı rakibi öne çekip onları Burak ve Guido gibi defans arkasına sarkabilecek oyuncularımla sonuç aramaktı ama ava giderken de avlandık ve şok bir gol gördük kalemizde.

Hani içimden de geçmedi değil “Atamayana atarlar olmasa bari!” diye. Maalesef futbolda pozisyon çokluğuna puan verilmiyor. Yediğimiz gole çok iyi reaksiyon gösterdik. Rakip alana yine yığdık oyunu.

Ertuğrul Hoca, 3 değişiklikle oyuna müdahale etti. Gökhan Alsan içlerinde en verimli olanıydı. İlk topla buluşmasında Burak’a yaptığı asistle beraberliği yakaladık.

Sonrasında da yine pozisyonlarımız olsa da ya ofsayta takıldı ya da kaleciye.

Aslında ceza alanında iki incelenmeye muhtaç pozisyon var ki bunlar bana göre çokta doğru karar değildi. İlki kalecinin yükselipte alamadığı ve Gökhan’a faul verilen karar, diğeri de sok dakika da yine ceza alanında defans oyuncusuna temiz yapılan daha doğrusu faul olabilecek durum da yoktu ve sonrasında gol oldu. Oysa bu iki pozisyon da devam edebilirdi.

Yine hakemin maç içinde rakip takım oyuncularına sarı kartlar bir hayli toleranslı davranmasıydı. En az 4 kart çıkmalıydı rakip oyunculara. Düşünün son dakikalarda Gyasi geçiyor rakibi umut vaat eden atak ama sarı karta eli varmıyor hakemin.

Kayıp 2 puanımız oldu. Gyasi de Plumain yoluna girdi. Yani katkısı yoktu. Hani Ahmethan olmaz mıydı onun yerine diye düşünmeden edemedik. Yani nerede nasıl katkı yapacaklar inanın merak ediyoruz.

İkisi de büyük umutlarla geldi büyük beklentilerimiz vardı. Ama gelinen nokta ya istenilen formu yakalayamadılar ki biz bunları çok gördük. O pr yapılan videolardan çok ama çok uzaklar.

Hem ilk yarıda hem de ikinci yarının çoğunda tempomuz iyidi. Mücadele anlamında önemli bir ivme kazandık. Pozisyonlar da ürettik. Biraz da bu maçta şansızlık yakamızı bırakmadı. Direklerden dönen toplarımıza karşılık rakibinde direkten içeriye giren topu oldu.

Milli maç arasından sonra yine üst sıraları hedefleyen Giresunspor ile oyanayacağız. Dileriz bu maçta yaşadığımız o pozisyon şansızlıklarını yaşamayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir