ZEMİNLE MÜCADELE DE GOL YOK!

Giresunspor, bu yıl iddalı takım kurdu. Geçen sezon yaşadıkları stresten ötürü aynı durumu yaşamamak için ve üst sıraları da hedeflemek anlamında diri bir kadro oluşturdular.

Zemin yağan yağmurla birlikte oldukça ağırlaştı. Belki su birikintileri yoktu ama futbolcular koşmakta ve topun kontrolünde oldukça zorlandılar. Ayakta kalanın bir adım önde olduğu bir maçtı.

Oyun da zemine alışmak adına oldukça temposuz başladı. İki takım da dengeli oynadı. Rakip derinleme pasında gole yaklaştı ama Nurullah çok iyi uzanınca mutlak golü de engellemiş oldu.

Oyunun temposunu artırdığımızda rakip alanda çoğalmaya ve etkili olmaya başladık. Saviceviç, Guido’yu iyi gördü onun da Gökhan’a güzel pasında vuruşumuz auta gitti.

İlk yarıya damga vuran iki takımın da önemli pozisyonuydu bunlar. Bu zeminde duran toplar önemlidir bir diğeri de uzaktan şutlar.

Kritik yerlerde kazanılan duran topları iyi değerlendiremedik. Uzaktan şutlarımız da Guido ve Saviçeviç ile de bakışlarımız arasında uçup gitti. Zemin’e mi takıldık yoksa yine eksiklerin olmayışına mı? Hepsi de geçerli.

Ahmethan bir şeyler yapayım derken son vuruşunu da çok kötü kullanınca beraberliğe razı olduk.

Mücadele ettik evet, çabaladık evet, istekliydik evet.. eksik olan goldü pozisyon üretimiydi. Oyun organizasyonuydu bir de. Bu durum biraz canımızı sıkıyor. Bir diğeri de üst üste alınmış beraberliklerle de hedefin de gerisinde kalınmasıydı.

Toparlar mıyız? Evet. Bunu yaparız ama önce takım olarak bir arada olmalıyız. Bazı isimler hayal kırıklığına yol açtı ama bu kadar olumsuzluklara rağmen yine de bu takımın Süper Lige çıkacağını düşünüyorum. Buna olan inancımız da tam.

Alınan beraberliklerden sonra ah vah etmek kolay ama unutmayalım ki bu takım şuan ideal kadrosuyla değil alternatif kadroyla sahada. Geçen yılı düşününce hayal ötesi şeyler de yaptılar.

Kim istemez di daha iyisini yapsınlar ama geçen yıl da yazdıklarım vardı. Eğer takım da gelecek yıllara damga vurmak istiyorsanız bir kaç basamak üste çıkartmalısınız performansınızı diye. Şimdi onlar halen geçen yılın kredisini yiyorlar ama bitiriyorlar diye de ekleyelim.

Ertuğrul Hocamız dan yoksunduk bu hafta. Kendisine geçmiş olsun diyorum.

Bir de Kemal Dikmen Hocamızın, maç öncesi vefatını öğrendik. Camiamızın önemli simalarındandı. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine de sabırlar dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir