KORKAK OYNADIK ve KAYBETTİK!

Boluspor 4 maçtır kaybediyordu. Biz ise dört maçtır kaybetmeyen bir takım olarak sahaya çıktık. Yeni teknik adamları Sait Karafırtınalar ile sahasında kazanmak için çıktı sahaya Boluspor.

Samsunspor taraftarıyla varlığını sürdüren bir takım ve yine deplasmanda yalnız değildi.

Oyuna ilk dakikadan itibaren Boluspor hakimdi. Atakları her ne kadar çok tehlikeli değilse de kalemizde etkili oldukları anlar oldu.

Oyuna biraz olsun ilk yarının ortalarında hakim olmaya başladık. Üst üste Halil İbrahim ile gole yaklaştık. İlkinde defans sonrasında ise kaleciye takıldık.

Angan öyle bir pozisyon buldu ki bunu gol atsak başka şeyle konuşup yazabilirdik. Ancak o da günün başarılı ismi ve galibiyette baş mimar olan Gökhan’a takıldı.

Oyunun tümüyle hakimi ev sahibi Boluspor oldu. Biz ise kontra oyun anlaşıyla sahada oynamaya çalıştık. Korkak ve ürkek bir futbol anlayışı bir yere kadar tutuyor. Bakın temkinli oynamak değildi sahada ki görüntümüz. Düpedüz kaybetmekten korktuk! İkinci yarı da pozisyon dahi üretemedik.

Oyuncu değişiklikleri de yerinde olsada maalesef sonuç vermedi. Rakip alan gitmekte zorlanan ve kale önüne inemeyen bir Samsunspor vardı. İstatistiklerde rakip lehineydi. Öyle ki maçı korner atışı yapamadan bitirdik. Ceza alanına girmekte ve üçüncü bölgede topu tutmakta zorlandığımız o bölgede faul alamayışımızdan dahi anlaşılır.

Son dakikaları daha kontrollü geçirelim bari bir puanda iyidir diye düşünürken, kornerden gelişen atakta arkada Guido’yu unutunca kalemizde golü gördük ve sahadan mağlup ayrıldık.

Geçen haftanın ölçü olmayacağını bizler söyledik ve yazdık ama futbolcular maalesef karşılarında ki rakibi de öyle görmüş olacaktı ki çok rahattılar. İşte o rahatlık bize mağlubiyeti hazırladı.

Defansımız gerçekten gerekeni yaptı. Belki son dakika golde hatalı olsalarda gerek Hasan gerekse Abdülkadir’e çok iş düştü. Adeta pestilleri çıktı maç boyunca. Bu kada fazla iş düşürmemeleri gerekiyordu arkadaşlarının.

Oyunu tek yönlü oynamak fikri kimindi bilmiyorum ama Engin Hoca, bu anlayışıyla Boluspor’un işini kolaylaştırmış oldu. Özellikle ikinci yarıda maçı kazanmak adına sahada dahi yoktu takım. Daha ne yazılır bilmiyorum ama orta alanda çıkışlar, yan toplar…topu ayakta tutup doğru paslar vs. Yoktu bunlar. Olmayınca da golü bulamıyorsunuz ve poziyon üretemiyorsunuz.

İlk yarıda biraz olsun derinleme pasları ve yan topları gördük. Bunun neticesinde gole yaklaştığımız da oldu ama ikinci yarı sahada böyle bir durum dahi yoktu. Boluspor çok istedi çok koştu iyi mücadele etti ve istediğini son dakikada olsa almasını bildi.

Hedefe oynayan bir takım görüntüsünden uzaktık sahada. Yine de beraberlik en azından iyi olacaktı ama onu da elimizden kaçırdık. Sıçrama maçıydı ama olmadı. Dilerim önümüzdeki maçlarda telafisini yaparız.

aydindogdu@hotmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir