DİRENEMEDİK!

Kongre öncesi son maçın sonucunu merakla bekledik. Geçen hafta sahamızda aldığımız galibiyetin bir anlam kazanması için bu maçın önemi büyüktü. Maç öncesi yaşanan parasal sıkıntılar ve futbolcuların protestoları elbette maça nasıl yansıyacağı doğrusu merak konusuydu.

Maça dengeli başladık ve Muhammet Beşir ile de öne geçmeyi başardık. Ümraniye oyun anlamında ve oyuncu anlamında bugünlere boş yere gelmediğini de sahada göstermiş oldu. Yenik olmalarına rağmen sahada üstünlüklerini hissettirdiler.

Üst üste kalemizde gördüğümüz gol ile yenik duruma düştük. Gollerde Ömer’in penaltı da büyük hatası olduğu gibi Sifakis’in de 2.golde kalitesine yakışmayan hatası maça damga vurdu. Bu bireysel hatalar böylesi maçlarda olunca haliyle skor üstünlüğünü de koruyamamıyorsunuz.

Rakip 3’lü defans oynamasına rağmen bunu iyi değerlendirdiğimiz söylenemez. Buna rağmen orta alanda Halil’in baskısı sonrası gelişen atakta Göksu’nun, Samaras’ı iyi görüp pasından sonra klas vuruşla devreyi berabere bitiren golü de bulduk.

İkinciye yarıya çok hızlı başlayan rakip yine üst üste bulduğu goller sonrası farkı artırdı. Yapılan değişikler de fayda sağlamayınca ve sönük oyunla rakibe boyun eğdik.

Bu kadar forvet ile sahada olup da ciddi bir pozisyon bulamamız da ayrıca incelenmesi ve irdelenmesi gereken husustur. Göksu, Muhammet, Ayite derken Angan gibi hücum var birde Chibuike eklende ama net bir gol pozisyonumuz dahi yoktu. Hani rakibi ezdik, bunalttık, kaleci o şutu nasıl çıkardı denilenecek bir görüntü olmadı.

Kaptan Ahmet Burak, yaşanılan herşeye rağmen son dakikaya kadar sahada en çok çaba gösteren isimdi. Muhammet Beşir, iki haftadır attığı gol ile ikinci yarıda 11’de olma sinyali verdi. Yalnız ikili mücadelelerde daha çok fiziğini kullanması gerekiyor. Ayakta kalmalı ve topu rakipten koparıp şut atma becerisini de mutlaka kazanmalı. Yoksa sırf pozisyon alıp gol atması tek başına yetmez ilerisi için.

Belki berabere bitirebileceğimiz maçı bireysel hataların etkisiyle yenik bitirdik ve böylelikle devreyi de 19 puanla kapattık. Bu ne anlam ifade eder artık bunu ikinci yarıda oynanacak ilk hafta maçları belirleyecek. Benim ilerisi için öngörüm bu takım anlamında sadece ligde kalırız olur. Bunun dışında yapılacak transferler etkili olursa onu da ilerleyen haftalara bırakalım.

Kongre öncesi Tutu’nun devam etmeyeceğini açıklaması, henüz ciddi bir adayın olmaması ve bazı basın organlarında yer alan isimlerinde olayı doğrulamaması, taraftarları da endişelendirdi. Elbette liglerin köklü ve camiası büyük bir kulübün sahipsiz kalması düşünülemez. Bunun için mutlaka bir formül bulunacaktır.

Şuan ki puan tablosu ve eldeki futbolculara bakarak kimse bu yıl için öyle hevesli bir girişim yapmayacaktır. Ya Tutu mecburen devam edecektir yada ortak aklın ve hatırlı kişilerin ısrarını kıramayan bir isim son anda da olsa Başkan olacaktır.

Bunların hepsi çok değil birkaç güne netleşecektir. Umut ediyorum ki tüm bu gelişmeler Samsunspor için hayırlı bir netice ile sonuçlansın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir