YILDIRIM’DAN HAKLI REST!

Futbol olmayınca yazmanın da bir anlamı olmuyor. Haliyle boş yere şu günlerde neden yazacağız ki diyoruz. Hayır yazarız da niye insanları meşgul edelim. Lakin Yıldırım Başkan’ı dinlerken neler oluyor? Neden başkan böyle bir rest çekti? Gerçekten, ligin tescili veya maçları azaltama seçeneği varken böylesi bir iptal olur mu? Ola ki oldu diye Başkan gereken cevabı vermiş. Bizim de çorbada tuzumuz olsun istedik.

Yüksel Yıldırım Başkan’ın yapmış olduğu programda verdiği bilgiler arasında en dikkat çekeni kuşkusuz bir iptal kararı karşısında takınacağı tutum oldu. “Riva’ya taraftarları otobüslerle taşırım. Olmadı bırakırım.” dedi özetle. Haklı mı haklı. Hem de amasız ve fakatsız. Samsunspor altın madeni değerinde bulduğu başkan’ı kaybeder ama Türk futbolu da çook vizyoner bir başkanı yitirmiş olacaktır.

Elbette bir emeğin bir alın terinin ve harcanan paraların da olduğu şu ortamda ki rakibinizin dahi kabul etmiş olduğu “play-offları düşünüyoruz!” cümleleri dururken bitmek bilmeyen liglerin iptali dedikodusu.

Neden bitmiyor olabilir bu dedikodular? Çünkü herkesçe malum ki bu ligin kendisine has bazı hususları var. Bunu İsmail Başkan da zamanında çokça anlattı. Yer ve isim vermedi ama aşağı yukarı nelerin döndüğünü işin içinde olanlar zaten biliyor. Geçen yıl şampiyonluğun nasıl elimizden alındığını unutmayalım.

Verilen hakem kararları yaşanılan her şeyin tuzu biberi oldu. Yine bu yıl da benzerini bir kaç maçta yaşadık. Ancak skoru üretmesini bildiğimizden ötürü çokça yansımadı medyaya. Elimden geldiğince galibiyet alsak dahi bunları belirttim.

Şimdilerde belli ki birileri, sosyal medya üzerinden ve bazı hesaplar üzerinden oyunlar oynuyor. Etkili ve yetkili oldukları kişileri kullanarak liglerin iptalini istiyorlar.

Ne yazık ki bize en yakın rakibin 10 puan gerisinde olan hocası maçlar devam ederken sarf ettiği “Play-oflları düşünüyoruz” söylemlerini şimdilerde duymuyoruz. Demek ki başındakiler bunu dillendirme dedi. Tabi varsayımlar yapıyorum. Ama Ertuğrul Hoca her yerde konuşurken Cihat Hoca “Arkadaş maç sayısını azaltalım. Bizi play-off oynatın. Samsunspor hak etti şampiyonluğu. Düşmede de play-off yapın. Diğer grubu da nasıl çözerseniz çözün!” diyemiyor.

Şahsen bu kadar zamandır sus-pus olması bende hep soru işareti oluşturuyor. Cihat Hoca’yı severim ama suskunluğunu da hayra yoramıyorum. Sahi neden konuşmuyor? Röportaj teklifinin gitmemiş olması mümkün değil hele de şu ortamda. Bu söylentilerin bir takım eller tarafından kaşındığını düşünüyorum. İyi niyetli değiller.

Samsunspor’umuzun başarısının önüne engel olunamaz. Verilen emek zayi edilemez. Yüksel Bey sonuna kadar sesini yükseltmekte haklı ve biz taraftarlar olarak daha çok destek vermeliyiz kendisine.

Ateş olmayan yerden çıkmaz! sözünü boşuna söylemedi atalarımız. Kimse kusura bakmasın ama olmaz denilen şeyler oluyor. Kaldı ki TFF’nin 12 Haziran yerine bizim lig maçlarını 18 Temmuz tarihine ötelemesini çokta iyi niyetli algılamıyorum.

Düşünün bir sonra ki sezona bir üst lige ki yine iddialı bir şekilde şampiyonluk için hazırlanacağız. Başlama tarihi Eyül dahi olsa nasıl bir transfer dönemi yaşayacaksınız, nasıl bir hazırlık dönemi geçireceksiniz? Yine play-off için oynayanlar içinde öyle. Düşme potasında olanlar içinde. Ama kimin umurunda bunlar? Saldım çayıra mevlam kayıra….

Olmaz beyler olmaz siz bu işi iyice kaosa sürüklüyorsunuz. Ya ligi tescil edip şampiyonluğumuzu verin…ya da ligin tarihini öne çekin. Ha bu arada ilginçtir ki bir anda takımlardan tam da düşüş başladığını düşündüğümüz dönemlerde “pozitif” çıkanların olduğunu duyar olduk. Neler oluyor dedirtiyor bize tüm bunlar tabi.

Öncelikle bütün bu duruma maruz kalanlara geçmiş olsun diyorum. Allah’dan şifalar dilerim. Zor durum. Sağlık söz konusu olunca çokta bir yerlere çekmek istemem. Uzak dururum. Dikkat etmek gerekiyor.

Elinizi vicdanınıza koyun ve iptal mi yoksa tescil ile birlikte diğer uygulamalar mı? Hani bir söz vardır halk dilinde “vallahi seni yıldırım çarpar!” ha işte siz eğer iptal derseniz işte o zaman sizi sahiden Yıldırım çarpar…Duymamış olalım. Hakkımızı koruyalım.

aydindogdu@gmail.com