SAMSUNSPOR İŞ BAŞINDA!

Maç öncesi yapılan testlerde muhtemelen Caner’in koranavirüs testi pozitif çıktı. Muhtemelen dedim çünkü ismi resmi olarak açıklanmadı. Kadroda olmayaşından çıkardık sonucu. Kendisine acil şifalar dilerim. 

Rakip Ümraniyespor da yine eksiklerle geldi. Geçen haftayı kendi sahasında Bandırmaspor karşısında da eksiktiler ve kazanmasını bilmişlerdi. 

Ümraniyespor bu eksikliklerinin farkında olarak çıktı sahaya. Çünkü bize verecekleri bir açıklıkla mağlup olacaklarının farkındaydılar. Yani topun kontrolünü bize vererek, kapacakları topla kontra ataktan bir gol bulur muyum derdindeydiler. 

Bizim ise böyle kapalı rakibe karşı daha üretici daha efektif oynamamız ve top yarı alanımızdayken daha hızlı bir şekilde kullanarak rakip alanda gol bulmamız mümkün olacaktı. Yada onları hataya zorlayacak yoğun baskı yapıp bir penaltı bir duran top sonrası gol beklememiz mümkün olacaktı.

Zaman bunları yapmaya çalıştık. O anlarda da etkili olduk. Özellikle Burak belli yerlerde daha erken hareket etmiş olsaydı daha rahat pozisyon üretecektik.

Kale önünden Tomane ile gole yaklaştık. Sonrasında da Plumain enfes hareketlenler bir anda rakip alana yöneldi, pasını Burak’a çıkarttı onun topuna ıskalamamış olsaydı şayet geceye damga vurmuş olacaktı. 

Plumain, oyunda kaldığı sürece bir şeyler çabaladı ama daha çok üretkenlik beklediğimizi de ifade etmeliyiz. İyi niyetli ama çok fazla dolaşınca istediği topları açık alanda göremiyor.

Tek kale olarak geçen bir ilk yarıda kapalı defansın arkasına çokta sarkma becerisini göstermesekte yine son anlara Burak’ın şutunu gördük kalecinin de çıkarttığını.  

Rakip zaten bir puanı vermiş olsak razıyım havasındaydı. İkinci yarıya da aynı durumla başladı. Kalemize gelmelerine de defansımız izin vermedi. İlginçtir ki sarı kartları da buna rağmen defans hattımız yedi. Rakibin sarı kart görmemesi de gecenin ilginç notlarındandı.

Kanatların ne denli iyi olması gerekliliğini gördük. Gerçi Saviçeviç ile göbekten başladı atak, sonrasında Burak ve onun Keremcan’a pasına çok iyi bir dokunuşla ilk maçında ilk golünü atan Tomane ile sahmeyi açmış olduk. 

Gol gerçekten de hazırlanış bakımından oldukça göze hoş bir pozisyondu. Doldur boşalttan gelmemiş olması ve bunun çalışılmış bir pozisyon olması oldukça önemliydi. 

Tomane ben buradayım demişti maç boyunca ve bunu ilk golünü atarak taçlandırdı. Yine rakip çok açılmadan gol aradı. Buna Boli ve Yalçın oldukça etkili cevaplar verdi.  Bununla birlikte skor itibariyle de yine de rahatlatıcı ikinci gol arayışımız da önemliydi. Yani skora yatılmadı. 

Ahmethan’ın sonradan girdiği oyunda kazandırdığı penaltıyı gördük. Derinlemesine yapılan pasa iyi koşu yapan Ahmethan’ın, kalecinin zaten gelişinde hatalı çıkışı ile yaptığı müdahele sonrası kazandığımız penaltı kararı geldi. Hakem tereddüt etti ama yardımcı hakemle konuşunca kararını verdi. Gökhan Alsan’ın attığı penaltıyla farkı açmış olduk. 

Enes, baştan beri patlama beklediğimiz ve hani gelişse dediğimiz o Enes son dakikalarda girdiği oyuna geceye bir jenerik bıraktı. Öyle enfes gol attı ki gözlerimizin pası silindi adeta. Ortayı yapan Erhan ki hep ortalarıyla eleştirdik onu ve yaptığı ortayı asiste çeviren Enes gerçekten enfes bir gole imza atmış oldu. 

Rakibin bir puan alarım havasında geldiği maçı farklı bir galibiyetle heveslerini kursağında bırakmış olduk. Oyun genel olarak rakip yarı sahada geçince haliyle tek taraflı bir oyun izledik. Zaten normal bir oyun oynamaya çalıştıklarında nasıl bir cevap verebildiğimizi de görmüş oldular. 

Samsunspor, hak ederek kazandığı bir 3 puan oldu. Haftaya en azından top oynama hevesi olan Bandırmaspor ile oyanayacağız. Burada biraz daha dengeler konuşacak. Rakip de bizim gibi direk çıkmıştı. İlginç bir o kadarda zevkli bir maç bekliyor bizleri. 

Öyle düşünüyorum ki bizlerde yine istenilen galibiyetle dönmüş olacağız. Defans bloğumuz için mi aman nazar değmesin diyorum. Hele de Boli-Yalçın ikilisi ki çok iyi bir görüntü çiziyorlar. Nurullah’a dahi iş bırakmadılar bu maçta.

Kendi sahamızda aldığımız bu galibiyet ile oldukça moral kazanmış olduk. Mutlak rakiplerimizden olan bir rakip karşısında alınan 3 puanın anlamı da bir o kadar büyük.

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in localara ve %10 taraftarın maç izlemesine yeşil ışık yakmasını da desteklediğimi ifade etmek isterim. Çünkü bir çok alan artık rahatça işlerini görürken maçlar gibi kontrolü kolay olan yerlerin en azından kısmi olarak açılmasın da kulüplerin geliri açısından oldukça iyi olacaktır.

Yine kulüp tarafından geliştirilen sanal kombine olayına da taraftarlarımızın ilgi göstermesini ve Başkan Yüksel Yıldırım’ı yalnız bırakmayacaklarını düşünüyorum.

Daha iyi bir Samsunspor için hep birlikte daima destek demeliyiz. Gücü nispetinde tüm taraftarlarımızın ve de şehrin etkinlerinin bu çağrılara kulak vermesini dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir